Новини

Міський науково-дослідний семінар

15 лютого на базі медичного факультету № 3 ДНМУ було проведено міський семінар «Експериментальний та дослідницький метод, як засіб розвитку пізнавальної активності вихованців еколого-освітньої програми «Зелений паросток» для вчителів загальноосвітніх шкіл м. Маріуполя. Учасники семінару ознайомились з системою організації експериментальної та дослідницької роботи учнів в умовах позашкільної та позакласної освітньої діяльності. Відкриття семінару почалось з привітання заступника декана медичного факультету №3 ДНМУ Бровкиної Любов Олександрівни, директора КЗ «МЦПР ММ» Балабан Людмили Володимирівни та депутата Маріупольської міської ради, координатора еколого-освітньої програми “Зелений паросток”, представника громадської спілки “Зелений центр Метінвест” – Магери Сергія Васильовича. Федотов Олег Валерійович, завідувач кафедрою медичної біології, к.біол.н. ДНМУ, підготував цікаву доповідь про науково-дослідницьку діяльність учнівської молоді через співпрацю з навчально-науковим комплексом ДНМУ. Наступним доповідачем була – Шакула Ольга Олександрівна, завідувач відділом природи Маріупольського краєзнавчого музею з доповіддю про роботу відділу природи Маріупольського краєзнавчого музею в системі розвитку здібностей обдарованої дитини та формування її як науковця. Завідувач лабораторією інноваційних технологій Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, Шатух Наталія Федорівна, повідомила учасникам семінару про головні аспекти організації експериментально – дослідницької роботи учнів в галузі природничих наук у позакласній та позашкільній діяльності освітніх заклад. По завершенні заходу відбулась жвава дискусія між учасниками та доповідачами наукового семінару та обговорення планів, щодо участі студентів Читати далі …

Good morning party

13 лютого 2019 року кафедрою фізичного виховання, медичного факультету № 3 ДНМУ  (доцентом кафедри «Фізичного виховання» Малаховою Ж.В та викладачем кафедри Якушевським В.О.) було організовано і проведено фізкультурно-оздоровчий захід “Good morning party”, присвячене Дню Святого Валентина. У заході взяли участь 8 команд першого та другого курсу, спеціальності «Медицина», з загальною кількістю – 64 учасника. Основним завданням для команд студентів-медиків було вигадати та продемонструвати нестандартні, оригінальні, цікаві, оздоровчі вправи та рухи спрямовані на групи м’язів голови, шиї, рук, тулуба та ніг. З завданнями команди впоралися з честю і гідністю та отримали заряд бадьорості та енергії на весь весняний семестр. Місця розподілились наступним чином: 8-місце – 103 група, 7-місце – 203 група, 6-місце – 102 група, 5 місце – 201 група, 4 місце – 202 група, 3 місце – 204 група, 2 місце – 104 група, 1 місце – 101 група. У перервах між завданнями для всіх команд виступали вокальні та танцювальні колективи Міського центру позашкільної роботи за місцем проживання. Кафедра фізичного виховання виражає подяку студентам, які взяли участь у заході, Адміністрації Міського центру позашкільної роботи за місцем проживання (директору Балабан Л.В.) за допомогу в проведенні свята.

Серця в подарунок

Для Волонтерського сектору медичного факультету № 3 ДНМУ відвідування дитячого будинку “Сонечко” м. Маріуполя вже стало доброю традицією. Так, напередодні 14-го лютого до Дня Святого Валентина майбутні медики вирішили відвідати особливу групу сиріт –  дітлахів з затримкою психічного розвитку. Незважаючи ні на що, кожна дитина має право хоч на крихти піклування та підтримки. Але є ті, хто зазвичай обділені навіть ними. Зважаючи на обставини, найбільшу увагу відвідувачі приділили звичайному спілкуванню. Малюки отримали можливість весело провести час зі старшими товаришами. Великий ажіотаж серед дівчаток-сиріт викликала можливість потренуватися у плетінні косичок. А послухати цікаві історії від волонтерів не відмовились й хлоп’ята. Допитливі та енергійні дітлахи з великим ентузіазмом приміряли на себе формені жилети студентів-медиків та позували на камеру. А створення валентинок перетворилося на гру, у якій перемогла дружба. Волонтерський сектор медичного факультету № 3 ДНМУ закликає студентів та викладачів приєднуватись до таких акцій, щоб дарувати тепло та увагу тим, кому вона життєво необхідна!

Донорство «Ми з тобою однієї крові – ти і я!»

Коли замислюєшся про донорство крові, чомусь згадуються слова Мауглі з однойменного мультфільму: «Ми з тобою однієї крові – ти і я!». Ця фраза стала символом єднання і братерства абсолютно різних сутностей. Так само і люди стають кровними братами і сестрами, поділившись своєю кров’ю з іншими. Волонтерський сектор медичного факультету № 3 ДНМУ з настанням нового семестру відновив свою роботу з ще більшою силою. Сектор у цьому семестрі поповнився більш, ніж на 30 студентів, які вже зараз готові робити все, щоб їх університет процвітав ще сильніше і показати всім, що ми є кращими, – каже голова волонтерського сектору, студент ІІІ курсу, спеціальності «Медицина» –  Серветник Владислав.  Так як бажаючих працювати багато, ми вже зараз склали план майбутніх заходів і ведемо переговори для співпраці з медичними закладами. Як і в минулому семестрі ми насамперед запустили такі два напрямки, як донорство і відвідування дитячих будинків. Так, 09 лютого Міська станція переливання крові радо прийняла молодих волонтерів та провела з ними інструктаж, пояснивши всі правила і можливі наслідки процедури донорства крові. Після бесіди, хлопцям та дівчатам зробили аналізи та обстеження у фахівців на наявність захворювань. Пройшовши всі ці нелегкі етапи настав час для головної процедури – самої здачі крові. Так як для багатьох це Читати далі …

Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD в Україні

На території Донецької області вже п’ятий рік поспіль йдуть воєнні дії. Залишаються снаряди та міни, що тихесенько лежать в землі та чекають свого часу. Тож, з метою зниження ризику ураження від мін та боєприпасів, що не вибухнули, підвищення обізнаності молоді, формування навичок безпечної поведінки благодійною організацією «Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD в Україні» реалізує проект «Інформування про мінну небезпеку в Донецькій області». Так, у грудні та січні 2018-2019 року для студентів медичного факультету № 3 ДНМУ було проведено сесію «Інформування про мінну небезпеку та небезпеку вибухонебезпечних пережитків війни». Представники швейцарського фонду з протимінної діяльності повідомили студентам-медикам про небезпечні боєприпаси, які зустрічаються в воєнному конфлікті, про потенційно-небезпечні місця і правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. Семінар був настільки цікавий та інформативний, що наприкінці відбулась жвава дискусія між студентами та доповідачами. По завершенню студенти отримали буклети, в яких змогли більш детально познайомитись з видами боєприпасів та правилами поведінки, які були обговорені та представлені в відео-презентації.