Тиждень “Права”

Сьогодні 13.12 в рамках обласних заходів тижня «Права» на медичному факультеті № 3 ДНМУ пройшла бесіда викладачів з представниками МВД України, які презентували сучасний мобільний додаток “Поліція 102”. Заступник начальника відділу служби “102” УОАЗОР в Донецькій області Сахно Артем Петрович, повідомив про основні функції та переваги мобільного додатку. Безкоштовний мобільний додаток доступний для завантаження на Play Маркет. Зручний спосіб цілодобового зв’язку з поліцією було розроблено та поширено на Донеччині в рамках розширення можливостей UASC. На початку презентації майор поліції розповів присутнім з якою метою розроблено цей проект, зауваживши що додаток «Поліція 102» інтегрований в систему UASC – «розумну» систему безпеки і його найважливіша функція – виклик наряду поліції за сигналом «SOS». Для того щоб краще було зрозуміти роботу додатку було продемонстровано відео. Завдяки поєднанню «розумних» технологій та спецпідготовки поліцейських від моменту викрадення людини до затримання злочинців проходить не більше 15 хвилин. Відтепер кожен, хто має мобільний телефон, потрапивши в конфліктну ситуацію, в один дотик можуть покликати на допомогу поліцейських, які оперативно прибудуть на виклик.

Майор поліції Распопов Віталій Вікторович продемонстрував відеоролик про Європейський Суд з прав людини (англ. European Court of Human Rights). В відео було зазначено, що це міжнародний  судовий  орган,  юрисдикція  якого  поширюється  на  всі  держави члени  Ради  Європи, що  ратифікували Конвенцію про  захист  прав  людини  і основоположних  свобод, і  включає  всі  питання, які  стосуються  тлумачення  і  застосування  конвенції, включаючи міждержавні  справи  і  скарги  окремих  осіб. Європейським судом з прав людини було винесено 16 995 мотивованих рішень ( рішень і постанов) з усього світу. Україна не є винятком, згідно з даними на 2017 року, списку країн за кількістю скарг, які перебували на розгляді,  Україна мала 18131 скарг (22,8 %).

Після презентації відбулась жвава дискусія викладачів з правоохоронцями, щодо мобільного додатку та функцій Європейського Суду з прав людини.

Наступним питанням зборів було обговорення результатів проведення анонімного опитування студентів 3-го медичного факультету, яке доповів помічник ректора Сергій Олександрович Дранович (уповноважений у боротьбі з корупцією університету). В період з 21 по 30 листопада була проведена роз’яснювальна робота з питань антикорупційного законодавства України із всіма навчальними групами студентів 1-6 курсів. В опитуванні прийняло участь 256 студентів факультету. За результатами опитування було запропоновано: посилити контроль зі сторони керівників всіх структурних підрозділів за виконанням «Плану заходів запобігання та протидії корупції в університеті» співробітниками університету, особливо в період складання іспитів, заліків та інших підсумкових робіт; враховуючи можливості, поповнення бібліотеки університету необхідною літературою на факультеті; постійно підвищувати рівень викладання дисциплін викладачами університету.