Перший молодіжний маріупольський екологічний форум

Екологія та питання здоров’я є нероз’ємними частинами одного цілого. Саме тому 21.02.19 наші студенти відвідали перший молодіжний маріупольський екологічний форум, який організувала МО «Zaходи», у складі якої є студентка 3 курсу, спеціальності «Медицина» –  Седлярова Ольга.

У ньому взяло участь понад 60 осіб, в основному студенти і старшокласники. Також були присутні експерти і модератори самої гри, одним з яких був і наш студент 2 курсу, спеціальності «Медицина» – Павло Сєров.

«Молодь, студенти і викладачі готові робити, а не тільки говорити. І ми, як їх старші товариші, допоможемо в цьому максимально допомогти. Був кинутий клич серед молоді і всі прийшли», – сказав один з організаторів заходу Вадим Макаренко.

Раніше всі учасники були ознайомлені з низкою основних екологічно гострих тем для Маріуполя. Серед них існування шлакової гори, облаштування зон відпочинку та парків, переробка та сортування сміття та інше. Так як наших студентів цікавила не тільки одна тема, вони розділилися по різних групах за спільно з іншими учасниками створювали нові проекти, які б допомогли покращити екологічний стан в м. Маріуполь.

В якості розминки учасники гри створили список екологічних проблем міста.

Сама структура заходу мала такий вигляд: команди були розбиті на рівне число учасників, яким було дано час на знайомство. Модератори позначили тему і кожна команда вирішувала своє завдання і створювала проект її вирішення. Мозковий штурм займав до 20 хвилин, а презентація, в ході якої можна було використовувати ватман і малюнки –  півтори хвилини.

Організатори гри наполягали, що це важливий і необхідний захід для міста і для учасників. Адже екологічні проблеми зріли давно, давно прийшла пора їх вирішувати і даний проект-один із способів навчитися писати проекти і знаходити гроші під їх реалізацію. «Хай це буде зроблено не завтра, але буде вже складений чіткий план», – мотивував учасників Вадим Макаренко.

Після презентації кожного проекту, як підбиття підсумків гри, була проведена рефлексія, в ході якої маріупольська молодь розповіла, чому навчилася і які отримала нові знання в галузі екології.