Кір в Україні

За підсумками 2018 року Україна стала світовим лідером за кількістю хворих на кір. Тому найкращі інфекціоністи міста Маріуполя провели семінар на тему, що представляє собою це захворювання та як його зупинити. Одним з організаторів семінару був студент 3 курсу, спеціальності «Медицина» – Серветник Владислав. Серед тих, хто захотів бути проінформованим цією проблемою і запобігти її, були і студенти ДНМУ.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я найбільший приріст випадків кору в 2018 році в порівнянні з 2017 роком спостерігався в Україні, Філіппінах і Бразилії.
Тільки в Україні, в 2018 році було зареєстровано – 35 120 випадків інфікування, що більше ніж у другого і третього місць разом узятих. На Філіппінах зареєстрували – 15 599 випадків, а в Бразилії – 10 262 випадку.
Загалом, 98 країн світу повідомили про те, що у 2018 році кількість зафіксованих випадків кору в них була більшою, ніж у 2017 році.
На думку ЮНІСЕФ, це свідчить про “зведення нанівець прогресу по подолання цього захворювання, яке дуже легко запобігти, але в свою чергу воно може бути смертельно небезпечним”.
Організація нагадує, що кір – це дуже заразне захворювання, більш заразне, ніж Ебола, туберкульоз або грип. Вірус може жити в приміщенні протягом двох годин після того, як інфікована людина залишила його. Він поширюється повітряно-крапельним шляхом і пошкоджує дихальні шляхи.
Специфічного лікування від кору не існує, тому єдиним способом захиститися від інфекції є вакцинація. Вже на протязі довгого часу багато з нас відмовляються вакцинувати себе та своїх дітей. Лікарі пояснили потребу даної процедури і наслідки від її відмови. Лікарі нагадали, що щеплення – єдиний надійний захист від кору. Вакцинуватися можуть безкоштовно всі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, педагоги та медики.
За даними МОЗ, за січень-лютий на кір в Україні захворіло понад 24 000 осіб, з них більше половини – діти. Всього з початку спалаху кору померли 30 осіб, з них дев’ять осіб вже на початку цього року.