Зустріч з Видатним хірургом, професором, Папазовим Федором Костянтиновичем.

Сьогодні, 09.05.2019, пройшла зустріч з Видатним хірургом, професором, Папазовим Федором Костянтиновичем.

Федір Костянтинович, завідував кафедрою загальної хірургії №2 з 1986 по1990 рік. До цього, з 1978 по 1986 рік завідував кафедрою факультетської хірургії №2 ДонМУ. У 1955 році закінчив Сталінський медичний інститут. З 1963 по 1978 рік працював асистентом і доцентом кафедри хірургії факультету удосконалення лікарів Донецького медичного інституту. У 1968 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Досвід прямих переливань крові в хірургічній практиці», а в 1977 році – докторську дисертацію «Ощадлива резекція шлунка з видаленням малої кривизни і формуванням гострого анастомозу, як новий метод хірургічного лікування виразкової хвороби».

Основним напрямком наукової діяльності проф. Папазова Ф.К. в клініці була розробка і впровадження нових методів діагностики і лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Автор понад 250 наукових праць, підготував 4 кандидати і 2 доктора медичних наук.

З початку бойових дій на Донбасі Федір Костянтинович був змушений переїхати з Донецька в будинок своїх батьків с. Старомлинівка В. Новосілківського району де і проживає по теперішній час.

Колектив Донецького національного медичного університету в особі декана медичного факультету №3, доцента кафедри хірургії, Розенко Олега Володимировича, інтернів-хірургів Іванченко Олександра Олександровича та Жмелюка Владислава Генадійовича привітали Федора Костянтиновича з Днем Перемоги.

Федір Костянтинович розповів гостям про своє дитинство і шкільні роки, про навчання в медичному університеті, про початок наукової діяльності. «Одних тільки резекцій шлунка виконав понад 4 тисячі», згадує професор. Федір Костянтинович, незважаючи на похилий вік (89 років), зберігає завидну ясність мислення і бадьорість духу. «Якби дозволяло здоров’я, оперував би ще й викладав», говорить Федір Костянтинович.

На завершення зустрічі Федір Костянтинович побажав усім молодим викладачам університету успіхів в їх нелегкій, але відповідальною і цікавій роботі.