Регіональний форум кар’єри «Живи та працюй в Україні!»

Донецький національний медичний університет прийняв участь у «Регіональному форумі кар’єри «Живи та працюй в Україні!», який 23 жовтня водночас пройшов у всіх містах та районних центрах Донеччини. У ньому взяли участь понад 4 тис. школярів з Донецької області та лінії розмежування, а також роботодавці і представники закладів освіти регіону.
Метою заходу є орієнтація молоді на отримання тих професій та спеціальностей, які користуються талим попитом на регіональному ринку праці та забезпечують гарантоване працевлаштування з гідними умовами праці і заробітної плати. Щоб ознайомити учнів старших класів з професіями на практиці, їм запропонували взяти участь у майстер-класах.
Простір форуму презентував сім локацій: «Транспорт», «Промисловість», «Будівництво», «Сільське господарство», «Державне управління й оборона», «Охорона здоров’я» та «Сфера послуг».
На локації «Охорона здоров’я» ДНМУ за допомогою сучасних мікроскопів демонструвалися мікропрепарати тканин людини (нирка, легені, шкіра), анатомічні фантоми. Учні власноруч проводили імобілізацію верхніх та нижніх кінцівок за допомогою шин. Накладали: косиночну пов’язку на верхню кінцівку, еластичні пов’язки на суглоби, джгут для зупинки кровотечі. На макеті шкіри людини демонструвалася методика та різні способи накладання хірургічних швів після чого учні самостійно мали змогу теж попрактикуватися.
Все це, стало можливим завдяки активній участі у підготовці до форуму команди професіоналів професорсько-викладацького складу та студентів Медичного факультету № 3 м. Маріуполя Донецького національного медичного університету: декану 3 мед. факультету, к.мед.н., доценту Розенко О.В., доценту кафедри травматології, ортопедії та військово-польової хірургії, к.мед.н. Пастернаку Д.В., старшому викладачу кафедри організації вищої освіти, управління охороною здоров’я та гігієни Мікрюковій Н.Г., асистенту кафедри анатомії, лікарю-хірургу Іванченко О.О., асистенту кафедри патологічної анатомії, судової медицини та гістології Шелеговій Н.В. А також студентам 1 курсу (Кравець Яні, Поповій Аліні, Сулім Олкесандру, Андріяш Олексію) та 3 курсу (Кащееву Євгену, Яцишину Володимиру, Агєєву Іллі, Трушкіної Ксенії). Фотокореспонденту Бакановій Валерії та голові студентського самоврядування медичного факультету №3 Ульяницькій Яні, лікарю-інтерну травматологу Милосердному Максиму.
Після завершення форуму ДНМУ отримав диплом учасника міжнародного зразка за активну участь та якісне проведення майстер класів.