Дистанційне навчання студентів 1 курсу на медичному факультеті № 3 м. Маріуполь

Чи пам’ятаєте Ви, яким невпевненим прийшов до нас перший курс? Вони стали на поріг дорослого життя, їх це лякало. Та з кожним днем опановуючи лад ДНМУ вони ставали справжніми студентами. 1-ий курс привчався до нового, а зараз вони самі в змозі консультувати і бути корисними в багатьох аспектах сфери університету.Дистанційне навчання також сталою умовою, яку прийшлося опанувати. Усі разом вони навчилися роботі в Google Сlassroom, Meet, ZOOM, Viber, Telegramm. В буденність кожного студента 101, 102, 103 груп, спеціальності «Медицина» та 101 гр., спеціальності «Стоматологія» входять лекції та практики, тести та конспекти, анатомія та латина. Щодня перший курс намагається бути гідними студентами, а надалі й лікарями.Ми вирішили запитати у старост, як саме наладжений процес дистанційного навчання.

Представтесь, будь ласка, та розкажіть чи легко Ви адаптувалися до дистанційного режиму навчання?Добрий день. Я Ксенія Гошко — староста 101 СТ Донецького національного медичного університету, медичного факультету номер 3, міста Маріуполя. Чесно кажучи, на початку дистанційного навчання було доволі складно у фізичному і моральному плані, швидко з‘являється втома і апатія, бо вдома ти не завжди налаштований на працю, інформація сприймається повільніше. Проте, якщо брати до уваги спільне прагнення студентів нашої групи на отримання знань, довелося звикнути якомога скоріше і вливатися із новими силами у незвичний формат освітнього процесу. Не дивлячись на те, що надання матеріалу з боку викладачів кафедр університету є чітким, зрозумілим і доступним, дистанційне навчання не може стати повноцінною заміною «живим» заняттям. Чекаємо на закінчення карантинного режиму!

Пефті Юліє, ви, як староста 103 М, що можете сказати про вивчення анатомії дистанційно та про роботу групи в цілому під час карантину?Анатомія – одна з фундаментальних диисциплін, яку студенти-медики мають опанувати на відмінно, за для успішності у майбутньому професійному зростанні. Розуміючи даний аспект, викладацький коллектив кафедри «Анатомії людини», з легкістю пристосувався до умов карантину, не знизивши рівень викладання. Двічі на тиждень ми організовували оналйн-заняття на платформі ZOOM, де кожен з студентів мав змогу продемонструвати власні знання та поділитися цікавою додатковою інформацією, з тією чи іншою темами. Викладачі також з розумінням поставилися до тестів, давши змогу опановувати базові питання, при вивченні бази в Google Сlassroom. До того ж, за для мотивації, викладачами кафедри була створена група «Anatomy Style», де студенти мали змогу викликати колег на «батл» або просто позмагатися один з одним, з анатомічної тематики.Все це сприяло тому, що у студентів першого курсу з’явилося бажання наполегливіше вивчати анатомію та підкорювати нові вершини рейтингу.

Представтесь, будь ласка, та розкажіть, як у вас проходить практика онлайн?Усім привіт, мене звати Хаваліц Валентин, я – староста 201 МС. Практика у нас відбувається в незвичному режимі, оскільки усі ми знаємо, що в медичному вузі не може бути дистанційного навчання. Студенти стали заручниками ситуації, і наші викладачі знайшли рішення проблеми. Отже: багато часу ми витрачаємо на перегляд навчального матеріалу, які викладачі записують для своїх груп, а також: відео на ютуб, які створені освітніми платформами та іншими іноземними ресурсами. Це допомагає одночасно і вивчати іноземну мову та проходити онлайн семінари та транслювання. Я сподіваюсь, що карантин закінчиться і ми вийдемо на навчання.

Представтесь. Як проходить дистанційне навчання? Чим займаєтесь у вільний час?Добрий день! Мене звуть Ганна Дубіна, я староста 102 групи. За період навчання в умовах карантину можу точно зазначити, що дистанційне навчання не замінить живого спілкування з викладачами та одногрупниками, у стінах рідного ДНМУ. Але є в цьому і свої плюси… Ми навчилися користуватися освітніми програмами та займатися самоосвітою. З‘явилася можливість проводити більше часу з рідними, вдома. Я стала частіше займатися спортом та приділяти більше уваги своєму хобі: малюю та граю на гітарі.ДНМУ бажає усьому першому курсу не втрачати наснаги та впевненості. Ви вже частина нашого великого та дружнього колективу!