Кафедра акушерства і гінекології ДНМУ (м.Маріуполь)

Філія кафедри акушерства і гінекології ДНМУ в м. Маріуполь почала свою роботу з вересня 2015 року, коли почались заняття з лікарями-інтернами та лікарями-слухачами.

Завідує кафедрою акушерства і гінекології ДНМУ д.мед.н., професор Астахов Володимир Михайлович – відомий вчений, практик акушер-гінеколог, має високі досягнення в області психології та клінічної медицини (місто Краматорськ).

На сьогоднішній день на кафедрі в м. Маріуполь працює 5 співробітників: 1 професор, 1 доцент, 2 асистенти, 1 лаборант. Колектив кафедри являє собою об’єднання однодумців, працьовитих творчих фахівців. Весь викладацький склад кафедри має вищі лікарські категорії, володіє повним обсягом всіх оперативних акушерсько-гінекологічних втручань, сучасними методами діагностики та лікування жінок із патологією репродуктивної системи, а також наданням допомоги під час пологів.

Фахівці кафедри регулярно відвідують вітчизняні та міжнародні конференції, проходять стажування та обмінюються досвідом з колегами за кордоном, діляться знаннями, виступаючи на семінарах і конгресах.

Колектив кафедри

Шелестова Лариса Петрівна професор, доктор медичних наук.

Тема кандидатської дисертації: “Профілактика акушерських   і  перинатальних ускладнень у юних вагітних з субклінічним гіпотиреозом”, 2004. Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Е.Б. Яковлева.

Тема докторської дисертації: “Вагітність і пологи у жінок з аліментарно-конституціональним ожирінням (патогенез, профілактика та лікування акушерських і перинатальних ускладнень)”, 2012. Науковий консультант – доктор медичних наук, професор В.М. Астахов.

Є керівником філії кафедри акушерства і гінекології  ДНМУ у м. Маріуполь.

Бутіна Людмила Іванівна доцент, доктор медичних наук.

Тема кандидатської дисертації: “Удосконалення комплексної профілактики та лікування гнійно-септичних ускладнень після кесарева розтину”, 2002. Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Золотухін М.С.

Тема докторської дисертації: “Прогнозування, профілактика та лікування порушень в менопаузі у жінок з гіперпроліферативними процесами репродуктивної системи”,2018. Науковий консультант – член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Татарчук Т.Ф.

Відповідальна за навчально-методичну  роботу на кафедрі.

Ханча Федір Олександрович асистент, кандидат медичних наук.

Тема кандидатської дисертації: “Комплексна реабілітацiя репродуктивної функції у жінок з трубно-перітонеальною формою безпліддя”, 2007. Науковий керівник –доктор медичних наук, професор Чайка А.В.

 Відповідальний за наукову роботу на кафедрі.

 Є експертом з питань акушерства та гінекології Департаменту Охорони Здоров’я Донецької Oбласної Державної Адміністрації.

Шаганов Павло Федорович Асистент

Запланована кандидатська дисертація на тему:             “Профілактика та лікування спайкової хвороби органів малого тазу у жінок репродуктивного віку”.

Відповідальний за лікувальну  роботу на кафедрі.

Наукова діяльність

За час існування кафедри (2015-2020 рр.) її співробітниками виконано 1 докторська, 1 кандидатська дисертації, надруковано 1 монографія, 7 публікацій у виданнях, що включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science Core Collection, 21 публікація у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України, зроблено 2 патенти на корисну модель.

Лікувальна діяльність

Лікувально-консультативну роботу співробітники кафедри проводять на 5 клінічних базах м. Маріуполя: КНП “Маріупольське територіальне медичне об’єднання здоров’я дитини та жінки”, КНП “Обласна лікарня інтенсивного лікування”, КНП “Маріупольська міська лікарня № 1”, КНП “Перинатальний центр ”, КНП “Маріупольський міський пологовий будинок”.

Викладачі кафедри разом зі співробітниками практичної охорони здоров’я щомісяця проводять науково-практичні конференції для лікарів з доповідями з актуальних питань акушерства і гінекології, обговоренням клінічних маршрутів пацієнток і розбором  складних клінічних випадків.  Щорічно у відділеннях стаціонару та на консультативних прийомах співробітниками кафедри проводиться більш 1000 консультацій та більше 200 консиліумів.

На клінічних базах проводиться повний обсяг хірургічного лікування, включаючи ургентні та планові акушерські й гінекологічні операції: ендоскопічні (гістероскопія, лапароскопія), вагінальні й лапаротомічні втручання.

Навчальна діяльність

Основною клінічною і навчальною базою кафедри акушерства і гінекології є КНП “Маріупольське територіальне медичне об’єднання здоров’я дитини та жінки”.

Для навчального процесу є лекційна зала, обладнана сучасним мультимедійним комплексом, створені навчальні кімнати, які оснащені мультимедійними проекторами, екранами, ноутбуками з доступом до мережі інтернет, акушерськими та гінекологічними фантомами, набором інструментарію, а також навчальною, науковою та методичною літературою.

Кафедра проводить післядипломну фахову підготовку в інтернатурі, підвищення кваліфікації лікарів акушерів-гінекологів на циклах тематичного удосконалення, навчання за модульною системою студентів 4,5,6 курсів т медичного факультету №3 відповідно до вимог навчального плану та програми МОЗ України.

На кафедрі проводяться наступні цикли підвищення кваліфікації:

  • цикл тематичного удосконалення “Невідкладні стани в акушерстві та гінекології” (термін – 2 тижні);
  • цикл тематичного удосконалення “Патологічні захворювання шийки матки” (термін – 2 тижні);
  • цикл тематичного удосконалення “Оперативне акушерство та гінекологія»  (термін – 2 тижні);
  • цикл стажування з акушерства і гінекології (термін – 1 місяць).

Безперервне післядипломне навчання лікарів акушерів-гінекологів дозволить зменшити показники материнської та дитячої смертності, а також підвищити якість надання акушерсько-гінекологічної допомоги в Донецькій області, що є основною метою існування кафедри акушерства і гінекології ДНМУ в місті Маріуполь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *