Кафедра педіатрії, неонатології та дитячих інфекцій

Сьогодні в нашій рубриці «Навчання на кафедрах» представлена кафедра педіатрії, неонатології та дитячих інфекцій.

Співробітники кафедри

Конюшевська Алла Анатоліївна – к. мед. н., доцент кафедри, лікар-педіатр вищої категорії. Працює в вузі з 1993 року. Автор понад 170 друкованих праць, серед яких 110 наукових статей (у співавторстві), 5 статей міжнародних (Scopus, Web of Science), навчально-методичні роботи – 43, в т.ч. учбових посібників – 5 (у співавторстві), 2 підручника (у співавторстві), затверджених Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти. Має високу професійну підготовку, досконало володіє сучасними методами діагностики і лікування різних захворювань дитячого віку. Консультує діагностично складних хворих у дитячих відділеннях МТМО «Здоров’я дитини та жінки», та в дитячих реанімаційних відділеннях м. Маріуполя. Під керівництвом доцента Конюшевської А.А. лікарі інтерни за фахом педіатрія займаються у СНО за темою «Ювенільний ідіопатичний артрит».

Бохолдін Юрій Олександрович – асистент кафедри, лікар-педіатр, дитячий анестезіолог та реаніматолог вищої категорії. Працював в міській лікарні № 3 м. Маріуполя (зараз МТМО) завідуючим дитячого реанімаційного відділення протягом 21 ріку, та виконував обов’язки міського дитячого анестезіолога та реаніматолога.

Тимошина Ольга Віталіївна – асистент кафедри, лікар-педіатр, працювала в приймальному відділенні МТМО «Здоров’я дитини та жінки», в дитячому пульмонологічному відділенні КЗ “МСЧ працівників ДМФ МЛ №9”. На кафедрі у м. Маріуполі очолює студентське наукове об’єднання (СНО) з педіатрії. Студенти 4 курсу займалися (2019/20 уч. рік) в СНО в дитячому пульмонологічному відділенні з асистентом Тимошиною О.В. за темою «Алергія та обструктивний синдром у дітей», є студентська друкована робота.

Мельник Оксана Олексіївна – асистент кафедри, лікар-неонатолог відділення новонароджених МТМО «Здоров’я дитини та жінки», має вищу категорію з неонатології. Інтернатуру закінчила на базі Йорданського університету, має диплом міжнародного зразку. Лікарський стаж – 18 років. Веде роботу з майбутніми матерями у школі «Відповідального батьківства», проводить роботу з породіллями та медичним персоналом з питань консультування грудного вигодовування. Студенти 3-4 курсу займалися (2019/20 уч.рік) в СНО під керівництвом асистента Мельник О.О. за темами «Новонароджена дитина». До друку надані 8 студентських робіт, в тому числі 2 з міжнародною участю.

Шарунова Марина Володимирівна – асистент кафедри, лікар – педіатр, дитячий інфекціоніст дитячого інфекційного відділення міської лікарні №4 ім. І.К. Мацука. У 2014 році взяла участь в 4-му Міжнародному медичному проекті, заснованому на вивченні діяльності системи охорони здоров’я в європейських країнах. (Париж, Франція). Навчається в заочній магістратурі у Донецькому державному університеті управління за спеціальністю Менеджмент в охороні здоров’я. Є членом Української Академії Педіатричних спеціальностей. Під керівництвом асистента Шарунової М.В. лікарі – інтерни 1-го року навчання за фахом педіатрія (2019/20 уч. рік) займаються у СНО за темою «Дитячі інфекційні захворювання», до друку надано 2 роботи за темою «Спалах кору в Маріуполі».

Мицик Юлія Ігорівна – асистент кафедри, лікар-неонатолог відділення інтенсивної терапії новонароджених Перинатального центру м. Маріуполь. У 2018 році пройшла всеукраїнський відбір та у складі 3 делегатів з України стажувалась протягом 2-х місяців за курсом “Неонатальна допомога та виходжування недоношених новонароджених ” у місті Чанша, Китайська Народна Республіка.

Учбовий процес

На стенді кафедри студенти всіх курсів, лікарі інтерни, лікарі циклів тематичного удосконалення з педіатрії мають змогу знайти актуальну для себе інформацію, а саме: розклад занять та розподіл груп серед викладачів, графіки консультацій та відпрацювань занять, перелік тем до занять, перелік ключових запитань для підготовки до підсумкового модульного контролю, загальний список рекомендованої літератури

У 2020 році коронавірус вніс свої корективи в учбовий процес. У квітні 2020 року був прийнятий наказ про перехід на дистанційну форму навчання. З цією метою Вузом було закуплено право користування програмою Google Клас на платформі Google Освіта. Кожний викладач пройшов дистанційний курс навчання, організований МОН, з отриманням сертифікату. Формат Google Класу дозволяє викласти весь необхідний матеріал – лекції, методичні рекомендації, розміщувати завдання, індивідуально перевіряти їх, проводити тестовий контроль, письмово відповідати на поставлені запитання студентів, вести електроний журнал. Оскільки платформа не дозволяє живе спілкування, ми також використовуємо (особливо на заняттях з лікарями) платформу для проведення відео конференцій “Zoom”. Всі співробітники кафедри володіють англійською мовою. Асистент Шарунова М.В. закінчила в ЗДМУ 2-х річні курси англійської мови з дозволом викладання фахових дисциплін англійською мовою, рівень Intermediate. Асистенти Тимошина О.В. та Мельник О.А. мають рівень рre- Intermediate, 2-х річні курси англійської мови на базі ДНМУ. Доцент Конюшевська А.А. пройшла 3-х річний курс англійської мови за фахом «Медицина» (ДНМУ), має сертифікат з англійської мови на рівні В2 (Київ, 2018р.). Всі співробітники кафедри пройшли навчання з курсу «Педагогика вищої школи» на базі кафедри організації вищої освіти, управління охороною здоров’я та гігієни ФІПО ДНМУ.

Наукова робота

З 2016 року з лікарями інтернами та з 2018 року з студентами, учасниками СНО, під керівництвом співробітників кафедри було опубліковано 32 студентських робіт та робіт лікарів-інтернів. Тільки за 2019/20 учбовий рік співробітники кафедри опублікували 10 статей, у т.ч. 2 статті міжнародного рівня «Епідеміологія та особливості перебігу кору у дітей під час спалаху 2018–2019 рр. у місті Маріуполі», «Особливості перебігу ювенільного ідіопатичного артриту в умовах екологічно несприятливого промислового Донецького регіону (Web of Science).

Лікувальна робота

Лікувальна робота співробітниками кафедри проводиться в лікувальних закладах міста, де розташовані учбові кімнати для студентів, лікарів-інтернів, лікарів-курсантів. А саме: відділення та поліклініка МТМО «Здоров’я дитини та жінки», відділення інтенсивної терапії новонароджених та другого етапу виходжування КНП «Перинатальний центр м.Маріуполь» , дитяче інфекційне відділення міської лікарні №4 ім. І.К. Мацука, дитяче пульмонологічне відділенні МЛ№9 (закрите з 01.04.20). Доцент Конюшевська А.А. консультує діагностично складних хворих у дитячих відділеннях МТМО «Здоров’я дитини та жінки», та в дитячих реанімаційних відділеннях м. Маріуполя.

Кафедра педіатрії, неонатології та дитячих інфекцій чекає на майбутніх лікарів та з задоволенням допоможе в освоєнні поважної професії “Лікар-педіатр”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *