Кафедра неврології та нейрохірургії Донецького національного медичного університету

Кафедра неврології та нейрохірургії Донецького національного медичного університету виконує навчальну, навчально-методичну, наукову та лікувально-консультативну роботу. 

Для студентів на кафедрі неврології та нейрохірургії створені комфортні умови для практичної роботи та теоретичної підготовки із можливістю на кожному практичному занятті проводити огляд хворих в неврологічному та нейрохірургічному відділеннях. Під наглядом викладача студенти здійснюють неврологічний огляд пацієнтів у ліжка хворого, розбирають та аналізують на практичному занятті історію хвороби, діагностичні та лікувальні методи, відвідують операційні та мають можливість спостерігати за ходом нейрохірургічного втручання. За допомогою мультимедійної демонстрації студенти мають можливість побачити конкретні морфологічні та функціональні зміни при неврологічній та нейрохірургічній патології. 

Кафедра неврології та нейрохірургії у м. Маріуполь базується у Обласній лікарні інтенсивного лікування. На кафедрі навчаються студенти 4 та 5 курсів медичного факультету №3 Донецького національного медичного університету. Навчально-методична робота педагогічного колективу спрямована на удосконалення навчального процесу і створення сприятливих умов для  засвоєння студентами неврології, нейрохірургії та медичної генетики.

В рамках післядипломної освіти на кафедрі проходять очне навчання лікарі-інтерни за спеціальністю «Неврологія», а також проводяться циклові заняття з неврології з інтернами за спеціальністю «Сімейна медицина», «Внутрішні хвороби», «Педіатрія», «Акушерство та гінекологія». Щорічно на кафедрі проходять навчання лікарі-неврологи на циклах підвищення кваліфікації.

На кафедрі працюють викладачі, які є високопрофесійними лікарями та мають великий досвід роботи за пацієнтами. 

Завідувачка кафедри неврології – Селезньова Софія Веніамінівна доцент, к.мед.н., лікар-невролог вищої категорії, є обласним неврологом у Донецькій області. 

Колектив кафедри виконує консультативно-лікувальну роботу безпосередньо на базах кафедри; приймає участь у консиліумах, клінічних, патологоанатомічних і науково-практичних конференціях, що сприяє підвищенню ефективності лікувально-діагностичного процесу і впровадженню в клінічну практику міських і районних лікарень області новітніх технологій діагностики та лікування.

Співробітники кафедри у Маріуполі ведуть діагностично-консультативну і лікувальну роботу на базі Обласної лікарні інтенсивного лікування м. Маріуполь. Основними пріоритетними напрямками є консультація та лікування хворих неврологічного та нейрохірургічного профілю. 

Асистент кафедри, кандидат медичних наук Стрельченко О.С. здійснює консультування та веде неврологічних хворих з такими патологіями, як:

 • Неврологічні прояви дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта.
 • Захворювання вегетативної нервової системи (вегетативні дисфункції різної етіології, вегетативні пароксизми).  
 • Головний біль (мігрень, головний біль напруження та ін.)
 • Тривожно-депресивні порушення легкого та середнього ступеня, порушення сну, неврози, неврастенії.
 • Патологія центральної та периферичної нервової системи, яка викликана соматичними захворюваннями (в стадії компенсації).
 • Гостра судинна патологія головного та спинного мозку та їх наслідки.
 • Хронічна судинна патологія головного та спинного мозку, енцефалопатії різного генезу, нейродегенеративні захворювання.
 • Демієлінізуючі захворювання центральної нервової системи (розсіяний склероз, гострий розсіяний енцефаломієліт);
 • Наслідки травм центральної (черепно-мозкові, спінальні травми) та периферичної нервової системи.
 • Хвороби периферичної нервової системи (нейропатії,невралгії різної локалізації та етіології, полінейропатії).
 • Патологія екстрапірамідної системи (хвороба Паркінсона, синдром паркінсонізма, ессенціальний тремор, дистонія);

Асистент кафедри Кузнєцов С.М. – нейрохірург вищої категорії, головний дитячий нейрохірург м. Маріуполя проводить консультацію та лікування хворих за таким напрямками:

•    Нейроонкологія (пухлини головного мозку у дітей та дорослих (гліобластоми астроцитома, менінгіома, невринома слухового нерва та ін), пухлини спинного мозку у дітей та дорослих (екстра-та інтрамедулярні) 

•    Гідроцефалія (лікворошунтуючі операції, ендоскопічні операції)

•    Хірургія епілепсії 

•    Невралгія трійчастого і інших черепних нервів (нейроваскулярной декомпресія) 

•    Арахноїдальні та інші кісти (ендоскопічні операції, мікрохірургічні операції)

•    Аномалії розвитку (аномалія Арнольда-Кіарі, краніосиностоз, фіксований спинний мозок, спинномозкові і черепномозкові грижі)

•    Геморагічний інсульт 

•    Черепно-мозкова травма (в тому числі реконструктивні операції)

Кафедра неврології та нейрохірургії є організатором щорічного товариства неврологів в Донецькій області, співробітники кафедри регулярно беруть участь у міжнародних конференціях, симпозіумах. Викладачі кафедри мають публікації з актуальних питань неврології та нейрохірургії, методики викладання і педагогічного досвіду в журналах і збірниках, щорічно приймають участь та проводять доповіді у наукових конференціях.

Викладачі кафедри неврології та нейрохірургії приділяють велику увагу підвищенню якості навчання студентів, інтернів, лікарів-курсантів на основі впровадження у навчальний процес досягнень сучасних освітянських та медичних технологій, роботи з неврологічними пацієнтами в клінічній установі з використанням передового педагогічного досвіду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *