Студенти третього курсу медичного факультету №3 ДНМУ провели пізнавальне практичне заняття з патологічної анатомії

На цьому тижні Розумна Маргарита Юріївна, асистент філії кафедри патологічної анатомії, судової медицини та гістології організувала і провела для студентів третього курсу медичного факультету №3 практичне заняття з відвідуванням моргу ОЛІЛ м. Маріуполь.

Вона ознайомила студентів з анамнезом хвороби померлої, розповіла про можливі патології та ймовірну причину смерті. Після цього студентів провели до секційної, де на їх очах провели автопсію. Під час розтину Розумна М.Ю. продемонструвала патологічні зміни в органах при захворюваннях серцево-судинної системи: атеросклеротичні бляшки в судинах мозку, кальциноз стінки аорти, первинно-зморщені нирки, повнокровність легень та інших внутрішніх органів, ознаки повторного інфаркту міокарду тощо.

Після того, як причина смерті була встановлена, Маргарита Юріївна розповіла про необхідність проведення додаткового гістологічного дослідження тканин для її підтвердження. Після закінчення автопсії студенти отримали можливість самостійно провести мікроскопію вже готових препаратів патологічних тканин та ознайомилися з правилами заповнення свідоцтва про смерть.

Практичні заняття, в тому числі і з відвідуванням моргу – важливий етап у професійному становленні майбутніх лікарів. Дякуємо викладачам нашого університету, а особливо – кафедри патологічної анатомії, судової медицини та гістології за надану можливість закріпити теоретичні знання практичними навичками!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *