День соборності України


Вітаємо студентів та співробітників ДНМУ з Днем соборності України! Це свято є одним з найважливіших для нашої країни. Воно символізує , що всі ми – це один народ! Будемо завжди пам’ятати про ціну, яку заплатили українці та будемо враховувати помилки минулих подій!

День соборності України – це свято єдності українського народу, яке офіційно, на державному рівні відзначається щорічно з 22 січня 1999 року . За традицією в цей день проводяться святкові заходи, вшанування активістів, учасників Революції Гідності, воїнів АТО та ООС, які віддали життя за те, щоб Україна була єдиною.
Вперше в історії України, це свято, з’явилося в 1919 році, в день проголошення Акту возз’єднання Української народної республіки та Західно-Української народної республіки. На Софійській площі в Києві відбулося урочисте віче, на якому і був проголошений “Акт Злуки”.
У роки радянського тоталітарного режиму проголошення незалежності УНР і День Соборності не  відзначалися. Із  утвердженням влади російських більшовиків ці «українські свята» стерли із суспільної свідомості. В західно-українських землях офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося ще 22 січня 1939 року в столиці КарпатськоїУкраїни м. Хусті. Це булла наймасовіша демонстрація українців, адже в акції взяло участь понад 30 тисяч осіб.
21 січня 1990 року, в переддень свята Злуки, відбулася акція «Українська хвиля» одна із наймасштабніших акцій подібного роду в історії. «Живий ланцюг» став одним із важливих кроків до відновлення Української держави. Люди взялися за руки, щоб продемонструвати СоборністьУкраїни на шляху до незалежності. Кілька мільйонів людей взялися за руки та створили на дорогах ланцюг від Києва до Львова. Цю акцію організував Народний Рух України, його очолював Іван Драч.
Традиція об’єднуватися в живі ланцюги почала знову відроджуватися у 2000 році. Кілька років поспіль такі ланцюги робили у Києві на мосту Патона і символізували об’єднання Правого і Лівого берега Дніпра. Зараз у багатьох містахУкраїни, люди, тримаючись за руки, розтягуються, як живий ланцюжок, вулицями рідного міста, і навіть за його межами, між містами, по мостах через річки, поєднуючи береги і символізуючи єдність різних регіонівУкраїни.
Цього дня в Україні та по всьому світу, де існують організовані об’єднання закордонних українців, проходять молебні за Українську державу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *